Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Exkurze do Domu umění

Exkurze do Domu uměníVe dnech 15., 16. a 17. 12 se žákyně z PP2, PP3 a PP4 v rámci předmětu Výtvarná výchova s metodikou zúčastnily exkurze do sítotiskové dílny U Pavouka, která společně s Domem umění Ústí nad Labem nabízí edukační programy pro studenty. V rámci našeho workshopu si studentky vyzkoušely ruční techniku sítotisku. Jedná se o grafickou techniku, jejíž princip spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na sítotiskovém sítu. Pomocí této techniky lze vytvářet originální motivy na potisk textilu.Naše studentky se nejprve seznámily s technikou sítotisku, poté si vytvořily společný motiv a následně si vyzkoušely nasvícení síta, jeho vymytí a v konečné fázi si i samy potiskly sítotiskovou technikou plátěné tašky. Své výtvory si posléze i zapekly, čímž se staly plátěnky pratelné.
 
Děvčata celá akce velmi bavila, což je zjevné z přiložených fotografií. ????
 
Bc. Šárka Studecká