Škola > Aktuality > HACKITHON 2022

3.6.2022
Datum ukončení:
4.6.2022

logo.pngKatedra informatiky PřF UJEP v Ústí nad Labem pořádala ve dnech 3. až 4. června soutěž studentů SŠ/VŠ a dalších nadšenců ve formátu 24hodinového hackathonu zaměřeného na tvorbu praktických open-source aplikací v oblasti zpracování a vizualizace (otevřených) dat.

Do soutěže se mohly přihlašovat celé soutěžní týmy a nebo jednotlivci, z nichž týmy vznikly až na místě. Tato druhá možnost se týkala účasti naší školy. Do soutěže se přihlásil žák Richard Barboj ze třídy IT3. Tým byl sestaven až na místě z lidí, kteří se do té doby neznali. Pracovat týmově s lidmi, které dopředu neznáte, je vždy náročné a aby to fungovalo, musíte mít kromě odborných znalostí i dovednosti sociální.

Jak jsme u Richarda Barboje zvyklí, naši školu reprezentoval velmi vzorně a tým, jehož byl členem, se v konkurenci jiných týmů s aplikací Interaktivní mapa škol neztratil.

Děkujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších soutěží!