Škola > Studium > Denní forma vzdělávání > Maturitní zkoušky > Jarní termín

Jarní termín MZ denní studiumMaturita.png

Zpět Společná část Profilová část

Přihlašování k jarnímu termínu maturitních zkoušek v roce 2024

Přihlášky k maturitní zkoušce pro jarní zkušební období 2023/2024 jsou k dispozici v sekretariátu školy (pro žáky 4. ročníků u třídních učitelů), popř. ke stažení zde.

Nejzazší termín podání přihlášky je 1. prosince 2023. Po tomto termínu již nebude možné se přihlásit.

Vyplněnou a podepsanou přihlášku lze odevzdat v sekretariátu školy, popř. zaslat poštou (v případě, že se nemůžete dostavit osobně).

Škola předá žákovi potvrzený výpis z přihlášky nejpozději do 5 dnů od předání údajů Centru. V případě nesouladu údajů uvedených ve výpisu žák zašle škole do 5 dnů správné údaje.

Od 2. ledna 2024 se bude možné registrovat na výsledkovém portálu žáka pro zasílání dokumentace k MZ2024

Výsledkový portál žáka nezobrazuje maturantům výsledky, ale slouží k udělení souhlasu se zasláním výsledkových dokumentů e-mailem. Výsledkový portál je rovněž pouze doplňkový nástroj pro předávání výsledků, které žákům dle maturitní vyhlášky č. 177/2009 Sb. sděluje příslušná střední škola.

Výsledkový portál žáka je založen na principu registrace žáka a jeho souhlasu se zasíláním dokumentů a předáním těchto dokumentů na soukromou e-mailovou adresu v zabezpečené podobě.

Na portál přejděte zde