Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Lyžařský kurz 2022

Lyžařský kurz 2022Datum konání:
16.12.2022
Datum ukončení:
21.12.2022

Den první

Opět po roce jsme vyrazili do Pece pod Sněžkou - Žižkova bouda na lyžařský kurz. Cesta proběhla bez problémů. Po 2,5 km výšlapu k chatě jsme se ubytovali a absolvovali krátkou instruktáž k bezpečnému chování na sjezdovkách. Po večeři jsme se odebrali na své pokoje načerpat sílu na zítřejší zdolávání svahu. 

Den druhý
Sněhové podmínky jsou výborné, tak jsme po vydatné snídani vyrazili na svah. I přes prvotní obavy začátečníků, kterých je letos většina, jsme sjezdovku úspěšně zdolali a tím zahájili náš lyžařský výcvik. Po obědě se pokročilí lyžaři věnovali zdokonalování dlouhého oblouku a začátečníci pokračovali ve svém výcviku. Na konci dne již všichni sjížděli sjezdovku bez dopomoci. Večeř nás čekají deskové hry a zasloužený odpočinek.

Den třetí 
Dnes jsme se probudili do mrazivého, ale slunečného dne. Podmínky k lyžování byly výborné, proto jsme strávili celý den na lyžích. Lyžařský výcvik jsme střídali s pravidelnými přestávkami na sluníčku. Všichni začátečníci, kterých je letos většina, již sjíždějí svah bez větších obtíží. Odměnou bylo sledování finále MS ve fotbale. 

 

Den čtvrtý
Po snídani jsme se opět vydali na svah. Sluníčko se tentokrát schovávalo za mraky, i tak jsme si dopoledne na lyžích užili, a to včetně běžkařů, kteří zvládli několikakilometrový okruh. Po obědové pauze jsme si užili radovánky na sněhu a krátkou procházku po okolí. Den jsme zakončili společně při deskových hrách. 

Den pátý
Poslední den lyžařského výcviku jsme si všichni užili. Počasí nám přálo. Na svahu jsme s přestávkou na oběd a odpočinek strávili celý den. Některé začátečníky jsme i přes jejich počáteční prohlášení, že tento týden na lyžích je jejich jediný, jen těžko dostávali ze svahu. Teď nás čeká jen závěrečné zhodnocení celého kurzu a diskotéka. 
Předpokládaný návrat do Teplice je plánovaný cca v 15:00 hod. (bude upřesněn dětmi během cesty dle podmínek) k sportovní hale Teplice.