Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Vánoční akademie školy naplnila rockový Knak

Vánoční akademie školy naplnila rockový KnakDatum konání:
12.12.2022

Střední škola AGC uspořádala Vánoční akademii v klubu KNAK, sestávající z nacvičené pohádky a pásma sborových písní na téma Vánoce. Hlavními protagonisty byli žáci oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika a samozřejmě jejich pedagogové, věnující se oblastem výtvarné, dramatické a hudební výchovy. Do prostor klubové scény jsme se všichni vešli tak-tak..

Už úvodní herecký koncert třídy PP1 ve Dvanácti měsíčkách, s přispěním výtvarného oboru pod vedením paní učitelky Studecké a finálním docvičením s paní učitelkou Jarošovou, se setkal s velmi příjemnou odezvou spolužáků. Třída PP2 se pustila do odvážného projektu: je třeba ocenit, že nešla cestou snazší playbackové produkce a žačky a žáci si prosadili instrumentální doprovod svých skladeb. Starší ročníky mají naloženo po celý rok účinkováním v programech pro mateřské školy, a tak jim vedle praxe a náročného studia zbývá méně času i energie na detailní propracování svého vystoupení. Tím spíš je třeba ocenit, jak třída PP3 zvládla koledy a folkové písně jen s doprovodem piana a závěr akademie připadl třídě PP4 a jejím sólovým výstupům.

Všem, kdo se na přípravě a realizaci podíleli, patří velký dík, obzvláště panu učiteli Maryškovi, který se navíc ujal nesnadné pozice konferenciéra a moderátora.