Škola > Aktuality > Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023

Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023

3.5.2023

Pravidelně na začátku května probíhá okresní kolo „Dopravní soutěž mladých cyklistů 2023“ pro ZŠ, kterou pořádá BESIP za spolupráci DDM Teplice, Městské policie a Červeného kříže Teplice. Soutěž se konala ve středu 3. května na dopravním hřišti Prosetice v Teplicích. Žáci PP2 zajišťovali stanoviště jízdy na dopravním hřišti a jízdy zručnosti, kde hodnotili, zda soutěžící projedou všechny stanoviště dobře a ve správném pořadí. Dále pomáhali jako figuranti Červeného kříže při poskytnutí první pomoci. Soutěže se zúčastnilo 11 čtyřčlenných smíšených družstev ve dvou věkových kategoriích (mladší 10 – 12 let, starší 12 – 16 let), která soutěžila v pěti disciplínách (jízda zručnosti na jízdním kole, jízda na dopravním hřišti, pravidla silničního provozu, labyrint a poskytnutí první pomoci).