Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > S 3D tiskárnou do mateřské školy

S 3D tiskárnou do mateřské školyDatum konání:
6.12.2023

Na naší střední škole lze mimo jiné studovat obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Takže není žádné velké překvapení, že naše škola spolupracuje s mnoha předškolními zařízeními při pořádání akcí typu Mezinárodní den dětí, Mikuláš atd. Pokrok ovšem nelze zastavit, proto se otevírá cesta pro další typ spolupráce, a to v oblasti využití moderní techniky.

3D tiskárna.jpg

Proto se ve středu 6. prosince 2023 učitel naší školy, Ing. Stanislav Jakoubek, zúčastnil v MŠ Pastelka v Proboštově tzv. Projektového dne ve výuce s 3D tiskárnou Průša. Pod odborným dohledem se děti seznámily ve zjednodušené formě s technologií 3D tisku a 3D tiskárnou. Ve třídě proběhl tisk vánoční  ozdoby.

 

Děti byly nadšené, jak jen malé děti umí být, viz. fotky na tomto odkazu. A technologie 3D tisku nadchla i paní učitelky ze školky, včetně paní ředitelky a už teď ve zmíněné školce hledají cestu, jak si 3D tiskárnu pro svoje účely pořídit.