Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Elektrotechnická olympiáda - úspěch našeho žáka

Elektrotechnická olympiáda - úspěch našeho žákaDatum konání:
7.12.2023

Jako každý rok, i letos se žáci naší školy účastnili elektrotechnické olympiády . Nejprve proběhl v rámci školy všeobecný vědomostní test z problematiky elektrotechniky a s ni související fyziky. V další části měli žáci možnost zaslat organizátorům soutěže z FEL ČVUT prezentaci na libovolné téma týkající se elektroniky, elektrotechniky, ale i příbuzných oborů, jako je 3D tisk, umělá inteligence atd. A autoři nejlepších prezentací byli pozváni na celostátní finále na ČVUT v Praze k veřejné obhajobě.

Je milou povinností zmínit, že žák Pavel Vyskočil ze třídy IT3 svojí prezentací "Využití AI na tvorbu modelů" porotu přesvědčil o svých odborných kvalitách, a tak se 7. prosince 2023 zúčastnil zmíněného celostátního kola, kde spolu s dalšími deseti soutěžícími svoji práci obhajoval.

Byla vyhlášena pouze první 3 místa. Na nich se sice neumístil. Ale patřit mezi 11 nejlepších soutěžících v celé České republice právem považujeme za úspěch a velmi gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Na naší škole prostě studují dobří a talentovaní žáci a my se o ně umíme odborně postarat. Přidáte se?