Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Sportovní kurz

Sportovní kurzDatum konání:
19.6.2023
Datum ukončení:
22.6.2023

V pondělí 19. června vyrazila třída PP3 na sportovně turistický kurz v doprovodu svých učitelů. Kde jinde mohl být náš cíl, než v okolí Máchova jezera.

  1. den - v pondělí po příjezdu jsme se posílili dobrým obědem. Poté nás čekalo několik sportovních aktivit, převážně míčových her. Příjemné osvěžení jsme si užili ve venkovním bazénu. Večer jsme se utkali ve volejbale s klukama z teplické prumky. A to byl první den, plný pohody, her, legrace a sluníčka.
  2. den - úterý už bylo náročnější. A to hned od rána. Budíček byl totiž v 6.00 hodin, protože nás čekala brzká snídaně a odjezd z Doks vlakem do Dolánek u Turnova. Sem jsme dorazili kolem 10 hodiny a už na nás čekaly koloběžky, s kterými jsme vyrazili směr Malá Skála. Koloběžky byly prima, ale cesta zpátky do Dolánek byla jasná... Sjedeme po vodě, tedy po Jizeře na raftech a kánoích. Jizera byla složitá, plná kamenů, nízké hladiny, ale my to nevzdali a úspěšně jsme v pozdním odpoledni dorazili na místo určení. A to bylo naše vítězství. Cesta večerním vlakem zpět do Doks už byla odpočinková a někteří z nás to zkrátka zalomili.
  3. den - středa a horko hned od rána. A co v tento den? Cyklistika! Jasný, to prostě dáme. A tak první skupina vyrazila na cyklo tour v 10:00 hodin. A kde jinde podniknout projížďku na kolech než kolem Máchova jezera. Samozřejmě nechyběla zastávka na výborné zmrzlině. Druhá skupina si opět zahrála volejbal a všichni si užili bazén. Odpoledne se skupiny vyměnily. Večer už jsme jen odpočívali a hráli společenské hry.
  4. den - čtvrtek patří turistice, a tak vyrazíme na hrad Houska. Pokud si nás neodnesou tamní čerti, tak do Teplic dorazíme v odpoledních hodinách. Sluníčko nám přeje, zpíváme si a těšíme se do Teplic.