Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Střední škola AGC byla u realizace Šance 2022

Střední škola AGC byla u realizace Šance 2022Datum konání:
16.10.2022
Datum ukončení:
17.10.2022

Sance_2022.jpgV Teplicích proběhl další ročník veletrhu vzdělávání, pod již tradičním heslem „Šance“ s mottem „Studuj v Teplicích, pracuj v Teplicích“. Je určen žákům 8. a 9. tříd a zúčastněné střední školy nabízí to nejlepší, aby poskytly návštěvníkům informace o možnostech dalšího studia. Neděle je určená pro budoucí středoškoláky v doprovodu rodičů, pondělí pro změnu skupinovým návštěvám základních škol.

Návštěvnost byla letos obrovská, téměř 2 000 zájemců. Každý pak odcházel s brožurou s přehledem všech vystavujících středních škol, a především množstvím oborových letáků, které si bylo možno vyzvednout u jednotlivých výstavních stánků dle svého zájmu. Žáci tak získali lepší přehled, jaké obory jednotlivé střední školy nabízejí, mohli se seznámit s jednotlivými vyučujícími nebo vše probrat se studenty, kteří se ve velké míře nabídli s pomocí svým učitelům. Následovat nyní budou dny otevřených dveří, což je skvělá příležitost dozvědět se ještě více o favorizovaném oboru a poznat prostředí vybrané školy.

Na organizaci příprav, propagaci i vlastní realizaci veletrhu se kromě Střední školy AGC podílela celá řada skvělých lidí, především z úřadu práce v Teplicích, Hotelové školy, Obchodní akademie a Střední průmyslové školy Teplice a Střední školy stavební a strojní Teplice. No a zájem veřejnosti jasně svědčí o tom, že se nám to povedlo.

Poděkování pak patří i pracovníkům domu kultury v Teplicích za poskytnutí exkluzivních prostor a členům zastupitelstva města Teplice, konkrétně pánům Hynkovi Hanzovi a Jiřímu Štáblovi, kteří svou přítomností vyzdvihli význam veletrhu na ještě vyšší úroveň.