Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Praha odkryla třídě PP3 svá tajemství

Praha odkryla třídě PP3 svá tajemstvíDatum konání:
21.10.2022

Praha odkryla třídě PP3 svá tajemství

 

V pátek 21. října 2022 se děvčata třídy PP3, oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, vypravila do Prahy. Tento oblíbený cíl češtinářů se stal zajímavým místem také pro interaktivní činnosti v hudební výchově Mgr. Maryška a výtvarné výchově Mgr. Barabášové. Prošli jsme obě expozice Českého muzea hudby v Karmelitské, Hudební zvěřinec (kde se ti odvážnější z nás na chvíli proměnili v labutě), a rozsáhlejší sbírku věnovanou historii hudebních nástrojů. Tam jsme si mohli zahrát na keltskou harfu, zaposlouchat se do zvuků čtvrttónového klarinetu,  nebo "pořádně osolit" elektrickou kytaru.

Před polednem byla pauza na občerstvení a poté jsme Nerudovkou vystoupali až na Hradčanské náměstí. Přes areál Pražského hradu, kterému dominuje Chrám sv. Víta, podél mozaikových výjevů z Apokalypsy u bočního vstupu do katedrály jsme došli před Baziliku sv. Jiří, skrývající ve svém průčelí hned několik architektonických slohů.

Počasí nám tentokrát přálo, a tak jsme seběhli ke Karlovu mostu s kreslíři a muzikanty a tramvají č. 17 se bezpečně dopravili ke spojům do Ústí nad Labem a Teplic.