Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Literární exkurze Řím

Literární exkurze ŘímDatum konání:
6.5.2024
Datum ukončení:
9.5.2024

 

Saluti di Roma
Máme za sebou první den naší literární exkurze. Hned po příletu do italské metropole si nás vyzvedla paní průvodkyně a dovedla nás na hotel. Trošku jsme ulevili zádům a potěšili bříška místní gastronomií. Poté jsme se vydali vstříc antickým a barokním klenotům. Navštívili jsme typické baziliky a zatím jsme se jen prošli okolo Kolosea. Dali jsme si zmrzku a nakonec jsme na hotelu zjistili, že máme v nohách 13 km.
 
Vatikán 
Dnes jsme měli příležitost navštívit nejmenší stát světa. Po snídani jsme vyrazili metrem k Vatikánu. Cestou na Piazza Navona jsme obdivovali Andělský hrad. Na náměstí jsme navštívili Baziliku sv. Agáty, před kterou se nachází impozantní Fontána čtyř řek. Vyhládlo nám, tak jsme ochutnali tradiční italskou pizzu. Byla výborná! Po obědě už jsme ale spěchali na prohlídku Vatikánských muzeí, která zahrnovala období od antiky až po novodobé umění. Důležité pro nás bylo antické drama a jeho hlavní představitelé, např. Sofoklés. Na Svatopetrském náměstí jsme si prošli baziliku, kde se nachází mj. nekropole papežů. Na hotel jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků. 

Středa ve znamení antiky
Po snídani jsme vyrazili s paní průvodkyní na prohlídku Fora Romanum Palatine. V 10:45jsme již spěchali na prohlídku Kolosea. Mnoho lidí, ale zážitek neuvěřitelný. Po obědě v centru města jsme se přesunuli k Pantheonu, kde jsme neodolali tradiční gelato (zmrzce). Pak už jsme mířili k Fontáně di Trevi a Španělským schodům. Někteří z nás chtěli i přes únavu navštívit večerní Řím, a proto jsme se my, odvážní, vypravili i přes déšť na noční pochod. A stálo to za to!
 
Čtvrtek podle sebe
Dnes jsme si zabalili a po snídani vyrazili ve skupinkách tam, kde se nám líbilo, nebo tam, kam nás už nohy předešlé dny nedonesly. Např. do růžové zahrady Roseto di Roma, k radnici se sochou vlčice nebo ke slavným Ústům pravdy. Nevynechali jsme ani nákup suvenýrů pro naše nejbližší. 
Ti amiamo Roma!