Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Návštěva IQ Landie v Liberci

Návštěva IQ Landie v LiberciDatum konání:
4.1.2023

Prakticky hned po zimních prázdninách, ve středu 4. ledna 2023, se plný autobus 48 žáků složených ze tříd E1, E2, E3, IT2 a ME3 a dva vyučující (Mgr. Sinčáková a Ing. Jakoubek) vydali v rámci projektu IKAP A2 podporovaného Krajským úřadem Ústeckého kraje na tzv. motivační výjezd do IQ Landie v Liberci.

Doprava autobusem z Teplic do Liberce a zpět proběhla bez problémů a na čas. Odjezd z Teplic v 8:00, příjezd do Liberce v cca 10:00. Pobyt v IQ Landii byl naplánován od 10:00 do 15:00. Do Teplic jsme dorazili v 17:00.

Po příjezdu byli žáci instruováni o pravidlech pobytu v IQ Landii a poté byli vypuštěni do areálu, aby si prohlédli celou expozici, zejména exponáty v návaznosti na ŠVP studovaného oboru. Žáci byli pedagogickým doprovodem upozorněni, na co se mají zcela jistě podívat. A pochopitelně si prohlíželi exponáty v souladu s osobním zájmem a preferencemi každého žáka.

Expozice s názvem Matematikum možná ukázala žákům napříč obory, že matematika není jen "nutné školní zlo", ale že je plná zajímavých a praktických aplikací. Za zmínku jistě stála část věnovaná statistice a tomu, jak se pomocí ní dají překrucovat fakta, aby vyznívala jinak, než jaká je realita. V době, kdy se klade velký důraz na kritické myšlení, je to velmi užitečné.

Ale i všechny ostatní expozice (například Kosmo, Překonané vynálezy, Člověk, Smysly, Věda v domě a mnoho dalších) přímo navazují na školní vzdělávání a díky názornosti, atraktivitě a interaktivitě exponátů vzbuzují v návštěvních dojem, že na té fyzice, technice, elektronice atd. opravdu "něco je".

Pět hodin v IQ Landii uteklo velmi rychle, možná rychleji, než bychom si přáli. Myslím, že se nikdo ani chvíli nenudil. A pokud se opět vyskytne příležitost do IQ Landie vyrazit, jistě toho využijeme.