Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Úspěšná akreditace pro program Erasmus+

Úspěšná akreditace pro program Erasmus+Akreditace Erasmus je určena školám a organizacím věnujícím se vzdělávání dospělých, odbornému vzdělávání a přípravě, školnímu vzdělávání a vzdělávání mládeže, které se chtějí zapojit do mezinárodních projektů mobilit.

Organizace a školy měly možnost zažádat o akreditaci. Výhodou pro akreditované organizace je následné zjednodušení procesu předkládání grantových žádostí. Udělení akreditace znamená, že žadatel za účelem dalšího rozvoje své organizace sestavil plán pro realizaci vysoce kvalitních mobilit. Akreditace má zjednodušit administrativní proces. 
A proč tohle píšu? Protože jsme v říjnu 2022 podali grantovou žádost o akreditaci. Druhý lednový týden přišlo vyjádření z Domu zahraniční spolupráce. A vyjádření bylo: schváleno.
Za tento verdikt jsme velmi rádi. Znamená totiž, že výrazně vzroste šance na zahraniční výjezdy pro naše žáky, a to až do roku 2027. A výjezdy jednoznačně přispívají ke zkvalitnění jazykové a odborné přípravy našich žáků. Takže s chutí do zahraničí na pracovní stáž!