Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > New Hungarian Experience - stáž v Budapešti

New Hungarian Experience - stáž v BudapeštiTak jsme se po několika letech dočkali. Čeho? Zahraniční pracovní stáže našich studentů. Patnáct studentů naší školy ( 8 z oboru IT, 7 z oboru MN) spolu se dvěma pedagogickými doprovody, Ing. Markétou Babčanovou a Mgr. Michaelou Sinčákovou, odjelo v neděli 20. února 2022 v 6 hodin ráno od školy moderním autobusem do maďarského hlavního města Budapešť. 1645422563786.jpgTam je čekají v rámci projektu New Hungarian Experience tři týdny pracovní stáže ve firmách. Naši žáci si tak prověří své odborné a jazykové dovednosti v reálném pracovním prostředí v cizí zemi. V polovině stáže dojde k výměně pedagogického dozoru - do Budapešti přijede ředitel školy Ing. Tomáš Holomek a vedoucí projektu Ing. Stanislav Jakoubek.

Stáž se koná pod záštitou a za financování evropského programu Erasmus+. V rámci tohoto programu mohou vzdělávací instituce podávat návrhy projektů mobilit. A v případě, že je podaný projekt opravdu dobrý, Evropská unie přidělí příslušné prostředky a mobilita se uskuteční. Že je projekt dobrý a schválený, to víme již od konce minulého školního roku. Ale do poslední chvíle nebylo jasné, jestli nám epidemie Coronaviru nezhatí naše plány. Naštěstí se tak nestalo, takže akci nic v cestě nestojí!

Na webu naší školy budeme čtenáře pravidelně seznamovat s průběhem stáže.