Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Střední škola AGC uspořádala na Stínadlech dětský den

Střední škola AGC uspořádala na Stínadlech dětský denDatum konání:
9.6.2023
Datum ukončení:
10.6.2023

Žáci naší školy se v pátek a sobotu aktivně podíleli na dvou akcích, pořádaných ve spolupráci se společností AGC Flat Glass Czech a FK Teplice. Na teplických Stínadlech se v tyto dny uskutečnil dětský den především pro mateřské školy a první stupně základních škol, zúčastnit se ale mohl prakticky každý. Celkem na stadion FK Teplice dorazily skoro tři stovky dětí.

Po oba dva dny naši žáci ve spolupráci s aktéry Divadla V Pytli Petra Stolaře zajišťovali pro děti pestrý program plný soutěží a her. V kostýmech pirátů a plavčíků přivítali všechny zájemce, kteří následně na získanou soutěžní kartičku sbírali razítka za jednotlivé soutěže a atrakce. Děti si tak mohly vyzkoušet hod do klobouku, pirátskou cestu plnou nástrah, živé člověče nezlob se, piškvorky nebo třeba hula hop obruče. Lákavou atrakcí, a to nejen pro děti, bylo střílení z luku na terč. Kdo nechtěl soutěžit, mohl si jen tak pro zábavu něco hezkého nakreslit nebo si společně zazpívat. Jako tradičně byl velký zájem o malování na obličej. Děti se tak pod šikovnýma rukama našich žáků rychle proměnily například v motýlky, kočičky, tygříky, princezny nebo piráty.

Na závěr byla pro každého připravena sladká odměna a ti nejšikovnější dostali krásnou medaili. Celý program se nesl v dobré náladě, kterou nezkazila ani dešťová přeháňka. Všichni, včetně našich žáků a pedagogů, si program užili a již se těší na příští rok, kdy se zase společně setkáme.