Škola > Projekty > IncoNet - mezinárodní síť

Datum ukončení:
31.7.2010

Spolupráce v mezinárodní síti Inco-Net

Inconet_1.jpgMezinárodní spolupráce vzdělávacích institucí později sdružených do sítě Inco-Net začala v roce 1998 postupnými setkáními zástupců ABW Angermünde a českých škol - tehdejších SOUT Třebíč a SOŠ a SOU sklářského Glavunion Teplice. Byly zároveň podány první společné projekty v rámci programu Leonardo da Vinci na stáže a výměny studentů a pedagogů. Tyto byly zahájeny první stáží 30 českých studentů v ABW a 15 německých studentů u nás. Významné byly v úvodu aktivity ABW Angermünde, která každoročně pořádala i mezinárodní setkání v oblastech sportovních, kulturních, společenských a dovednostních. Každý rok tak bylo uskutečněno minimálně 5 společných akcí, kterých se zúčastnili i studenti a pedagogové i z jiných evropských zemí. V roce 2002 se ke spolupráci připojila polská instituce WZDZ Gorzow a počátkem roku 2003 maďarská AGSKS Miskolc.

Inconet_2.jpgOd února 2003 je v činnosti po reprezentativním dvoudenním setkání a podpisu smluv, mezinárodní sdružení škol ze SRN, Polska, Maďarska a České republiky - Inco-Net. Jednání o další spolupráci a cílech do budoucna probíhala v únoru 2003 v SRN v Hermsdorfu, v dubnu u nás v Teplicích, v červnu v Třebíči a v září 2003 v maďarském Miskolci. Další jednání proběhlo v rámci mezinárodní pedagogické konference v polském Gorzowě ve dnech 21. až 23. 1. 2004. V červnu 2004 se v Angermünde uskutečnila velká mezinárodní konference na téma Sport pro každého. Součástí doprovodného programu byla řada sportovních soutěží. Následné jednání se konalo ve dnech 23. - 24. února 2005 u nás v Teplicích. Jednání Inco-Netu se dále konalo 23. - 24. 9. 2005 v německém Angermünde a stanovilo plán akcí na rok 2006, kdy síti předsedal ředitel naší školy JUDr. Josef Dvořák. Ve dnech 8. - 9. 12. 2005 proběhlo další jednání v německém ABW Angermünde a za dalšího člena byla přijata FORTIS Akademie Chemnitz (SRN).

Inconet_3.jpgV roce 2006 proběhla jednání ve dnech 27. - 28. 2. na naší škole v Teplicích a 5. - 7. 10. v maďarském Miskolci. První setkání zástupců Inco-Netu v roce 2007 se konalo 15. až 16. února 2007 ve Fortis Akademii v Chemnitz (SRN).  Ve dnech 18. - 19. října 2007 se na naší škole konalo další jednání Inco-Netu za účasti zástupců všech členských škol k úkolům na rok 2008. Následovala jednání ve dnech 17. - 18. 1. 2008 v polském Gorzowě a 2. - 3. října 2008 v maďarském Miskolci.

Inconet_4.jpgDalší jednání se konalo 12.- 13. 2. 2009 v německém Angermünde. Ve dnech 14. -15. 5. 2009 jsme jednání uskutečnili na naší SŠT AGC a následné se konalo 18.-20.října za pořadatelství polského WZDZ Gorzow v konferenčním středisku v Gronówě. Předsednictví sdružení Inco-Net se střídá po roce. V roce 2009 měl předsednictví ředitel AGMKS Miskolc p. László Mihálik. První setkání v roce 2010 se konalo ve Velkém Mezíříčí a v SPŠ Třebíč ve dnech 20. - 22. 1. a následné se uskutečnilo 24. - 27. března v německém ABW Angermünde a 29. 6. navštívila SŠT AGC Teplice hlavní koordinátorka projektu Partnerství p. Inka Grieser za účelem kontroly a finalizace závěrečného produktu.

Inconet_5.jpgPo celou dobu spolupráce se každoročně konají stáže a výměny žáků, pedagogů a managementu v rámci mobilit programu Leonardo da Vinci, pravidelné mezinárodní akce jednotlivých zařízení - sportovní, dovednostní a společenské akce. V Angermünde (SRN) - v květnu Evropský den,  v červenci prázdninové studentské akademie, dovednostní soutěže, u nás v Teplicích vždy koncem dubna fotbalové turnaje v malé kopané, v maďarském Miskolci vždy počátkem řijna soutěž informatiků v multimediální tvorbě, v Třebíči v březnu soutěž pedagogů ve volejbalu a nohejbalu a v polském Gorzowě občasné halové turnaje v sálové kopané studentů. Výčet akcí je skutečně dlouhý a spolupráce velmi významně přispívá k vzájemnému poznávání, odbornému, kulturnímu a duševnímu obohacování účastníků ve všech oblastech lidského života.

Předsednictví Inco-Net - ředitelé jednotlivých institucí

Rok Předseda Škola