Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Aktuality > Robotici navštívili chytré město

Robotici navštívili chytré městoDatum konání:
11.1.2023

Žáci oboru Mechanik elektrotechnik navštívili v rámci programu spolupráce škola - firma "Smart City Polygon" v Plzni. Jde o unikátní projekt společnosti OMEXOM GA Energo, který ukazuje, jak chytré technologie ovlivňují náš život a jak fungují v praxi. Nebyly tu roboti, ani pneumatické soustavy. Na jednom místě jsme si ale prohlédli automatizované systémy, které zvyšují bezpečnost obyvatel, zlepšují ochranu majetku, koordinují průjezd lokalitou nebo zajišťují bezpečnost chodců. Seznámili jsme se i s technologiemi, které podporují zelenou energii, ať již co do její výroby nebo minimalizace uhlíkové stopy.

Součástí prohlídky byla i prezentace společnosti s nabídkou stipendijního programu. Aktuální téma Průmyslu 4.0 a vize blízké budoucnosti ve spojení s kariérním růstem oslovilo naše žáky a někteří již projevili zájem o odbornou přípravu právě v této společnosti.