Aktuality / Nepřehlédněte

Zobrazit informace

Horní menu

Fulltext

Drobečková navigace

Škola > Projekty > Erasmus+ : Experiences from abroad

Erasmus+ : Experiences from abroadDatum konání:
19.3.2023
Datum ukončení:
8.4.2023

Krátkodobé projekty v odborném vzdělávání a přípravě

Registrační číslo projektu 2022-1-CZ01-KA122-VET-000072882
Název programu KA122-VET - Short-term projects for mobility of learners and staff in vocational education and training
Zkrácený název projektu EFA
Datum zahájení projektu 19. března 2023
Datum ukončení projektu 8. dubna 2023
Doba realizace projektu 3 týdny

  

logosbeneficaireserasmusrightfunded.jpg

Vysílající organizací je Střední škola AGC a.s., (Teplice, Česká republika). Podpůrnou organizací je First Central European Benefit Association (Budapešť, Maďarsko).

Hlavní cíle projektu jsou následující:

 • rozvoj spolupráce mezi naší institucí a institucemi v zahraničí, včetně regionálních firem
 • získání poznatků (kulturních, jazykových, odborných), které by škola mohla zavést do stávající výuky a využít při realizaci
  dalších projektových aktivit a zahraniční spolupráce
 • získání a rozvoj vědomostí, dovedností a kvalifikací v odborných předmětech a praxi pro účastníky stážeerasmus-logo-300x159.jpg
 • zlepšení komunikačních dovedností účastníků v cizím jazyce i společensko-kulturní dopad na účastníky

Hlavní benefity plánovaných aktivit pro účastníky:

 • odborné znalosti a dovednosti účastníků dle JVU
 • pracovní schopnosti v oboru
 • komunikační a jazykové dovednosti v angličtině, základní povědomí o novém jazyce - maďarštině
 • práce v týmu
 • schopnost čelit stresovým situacím
 • zodpovědnost a důslednost
 • samostatnost v rozhodování a vystupování v odlišném prostředí
 • prohloubení praktických pracovních dovedností a návyků
 • poznání odlišných metod řízení práce
 • rozšíření poznatků o hostitelské zemi, jejím vzdělávacím systému, politickém uspořádání, sociálním zabezpečení, historii, kultuře
 • poznání nezbytnosti studia dalšího jazyka
 • zaměstnatelnost po absolvování školy

Evaluace plánovaných výsledků odborné stáže:

 • hodnocení ze strany přijímající organizace -splnění principů ECVET, soupis hodnocení spolupráce se školou
 • písemné hodnocení formou dílčí zprávy jednotlivých účastníků
 • písemné hodnocení formou dílčí zprávy pedagogického doprovodu
 • písemné hodnocení formou cestovní a monitorovací zprávy leadera projektu
 • šíření výsledků hodnocení formou článků, informací na webových stránkách a nástěnkách
 • závěrečné hodnocení formou závěrečné zprávy projektu
 • hodnocení úspěšnosti stáže po stránce komunikace v cizím jazyce
 • hodnocení úspěšnosti stáže po stránce odborné

Přijímající organizace:

Ve spolupráci s podpůrnou organizací byly pro realizaci pracovních stáží vybrány následující přijímající organizace (firmy) v Budapešti:

 • Offisys Kft. - 8 studentů oboru IT
 • PowerQuattro Zrt. - 7 studentů oboru ME

 Přípravné činnosti a aktivity

Jazyková a kulturní příprava

V rámci projektu vyrazí studenti do zahraničí na celé 3 týdny. Na stáži sice bude přítomen pedagogický dozor, jehož úkolem je zajistit hladký průběh akce, ale po většinu pracovního dne budou studenti na svých pracovištích ve firmách odkázáni na svoji znalost obecné i odborné angličtiny. Proto proběhla pro účastníky i náhradníky z řad studentů důkladná specializovaná příprava v rozsahu deseti lekcí. Za realizaci patří velký dík zkušené učitelce angličtiny Mgr. Evě Morávkové.

Informační schůzka

Ve čtvrtek 9. března 2023 dorazil do naší školy zástupce podpůrné organizace pan Janko Tóth. Všechny účastníky stáže, tj. žáky i doprovodné pedagogy, seznámil s podrobnostmi zahraniční stáže. Podal informace o cílové destinaci. Upozornil na některé kulturní a společenské odlišnosti Maďarska oproti České republice.

Poté všechny seznámil s technickými podrobnostmi stáže - přesné časy odjezdu, příjezdu, podrobnosti o ubytování, o způsobu stravování, o veřejné dopravě v Budapešti atd.

Na konec jeho návštěvy proběhla nezbytná administrativa, která je nedílnou součástí každého projektu, projekty Evropské unie nevyjímaje.

Po celou dobu návštěvy pana Tótha se mohli všichni ptát a cokoliv. S potěšením lze konstatovat, že této možnosti studenti hojně využívali. Svědčí to o jejich zájmu a nadšení z nadcházející stáže.

Průběh výjezdu den po dni

Neděle 19. března 2023

V neděli ráno se vydalo patnáct žáků ze tříd  IT1, IT2 a ME3 v rámci projektu Erasmus+ na odbornou pracovní stáž pod pedagogickým dozorem Ing. maďarská vlajka.jpgMiroslavy Šimůnkové a Mgr. Ivety Krištofové do Budapešti. Po dlouhých hodinách skupina v pořádku dorazila do Budapešti. Hned se jich ujala slečna Janka Csepregi ze spolupracující agentury. Odvedla naše účastníky stáže k ubytování Eleven Hostel a ukázala pokoje. Potom je odvedla na místo, kde bude vyzvedávána snídaně, kde je kancelář hostitelské agentury a kam se bude chodit na večeři. Poté následovala večeře a volný program. Toho někteří využili ke krátké procházce po okolí hostelu. 

V pondělí ráno proběhne schůzka s koordinátorkou projektu v Maďarsku. Žáci budou seznámeni s podrobným pracovním programem a zahájí svoji třítýdenní stáž v jednotlivých firmách. 

 

Pondělí 20. března 2023

mítink.pngPondělí 20. března 2023 jsme začalo pochůzkou pro snídani do pekárny. Pak jsme měli domluvenou schůzku v agentuře ETEN v 9.15 hod. se slečnou Rékou Viktor, která nás seznámila s organizací stáže. Poté jsme navštívili jejich firmy, kde budou pracovat. Ve firmě Offisys Kft. přivítal žáky IT ředitel Javellák János. Žáci oboru ME budou pracovat ve firmě PowerQuattro Zrt, kde nás seznámil s náplní práce ředitel Tivadar Török Jr. V 16.00 hod. jsme se opět sešli v agentuře, kde se žáci zúčastnili seznamovacích a stmelovacích aktivit. Večeřeli jsme v restauraci Maroskert Vendéglö a byly špagety carbonara.

 

Úterý 21. března 2023

Budapešťské oko.pngDnešní den šli žáci ME3 poprvé do své práce, kde fyzicky vykonávali přidělené úkoly. Nejprve se seznámili s pracovní linkou. Jejich prací bylo skládání plošných spojů a pájení. Žáci z oboru IT rovněž pracovali na svých noteboocích dle pokynů zaměstnavatele. Náplní bylo algoritmické řešení úlohy pro součet znaků v řádku tabulky.

Po práci žáci navštívili centrum Budapešti, kde jezdili na elektrokoloběžkách. Po večeři šli na vyhlídkové koleso, přezdívané Budapešťské oko, odkud viděli noční krásy města.

 

Středa 22. března 2023

Sladká snídaně vyhnala naše žáky z postelí a pak hurá do práce!

budapest-3471309_960_720.jpgŽáci oboru ME vykonávali různé pracovní činnosti. Někteří vytvářeli komponenty, jiní vrtali, kompletovali a pájeli je.

Žáci oboru IT měli nejdříve ranní meeting přes MS Teams, kde se dozvěděli, co bude náplní jejich dnešního pracovního dne. Jednalo se o doplnění pracovního programu z předešlého dne. Určovali vstupy a výstupy z jiných programů.

V odpoledních hodinách někteří žáci vyrazili posilovat svá těla a nabírat svalovou hmotu. Jiní žáci byli ve městě za památkami. Zejména se jim líbilo Náměstí Hrdinů na Andrássyho třída.

 

Čtvrtek 23. března 2023

Dnešní den byl slunečný a teplý. Všichni žáci se již plně a přirozeně zapojili do pracovního procesu a vykonávali svojí práci. V 16.30 hod. absolvovali stock-vector-hungary-cuisine-vector-sausages-spicy.jfifmeeting v agentuře Eten, kde se jich Réka Viktor ptala na jejich postřehy z práce, na spokojenost s jídlem, co je zaujalo v Budapešti a jaké navštívili památky. Na schůzce byl naplánován sobotní program.

Večer se všichni sešli u večeře. K té byl podáván řízek s rýží, která byla zformovaná do koulí, obalená ve strouhance a opečená. Tato úprava rýže není v České republice běžná a proto lze říct, že večeře přispěla svým dílem k poznání gastronomických zvyků Maďarska. Společné setkání u večeře bylo využito ke zhodnocení celého dne.

 

Pátek 24. března 2023

Žáky oboru IT dnes čekalo ve firmě Offisys Kft. hodnocení dosavadní odvedené práce a byli seznámeni s tím, co je pracovně čeká v příštím týdnu. Také offisys-logo.pngbyli pověřeni předáním dokumentů do agentury Eten. Je dobře, že se alespoň takhle okrajově dotknou administrativy projektu. Žáci oboru ME pracovali jako obvykle na svých pracovištích, kde se podíleli na sestrojování komponentů.

Po večeři se někteří žáci vydali do města užít si večerní život Budapešti. Ostatní žáci se dnes věnovali odpočinku, protože se cítili unaveni po celém pracovním týdnu.

 

Sobota 25. března 2023

Na dnešek byl připraven první ze dvou domluvených kulturních programů. V 10 hodin se všichni se setkali s Matem, který měl připravenou prohlídku csopa.pngněkterých významných pamětihodností Budapešti. Pěší výlet vedl od hostelu k Hradnímu vrchu, dále Vídeňskou bránou k Matyášovu chrámu a Rybářské baště. Zde byl rozchod, který všichni využili ke vstřebání krásných panoramat Budapešti. Poté vedla cesta k Prezidentskému paláci a Budapešťské pozemní lanovce. Dále k Maďarské národní galérii a odtud po schodech do Jižní Budy a do Bazaru v Hradní zahradě.

Po prohlídce Velké tržnice následovala návštěva Csopa Science Center. Toto centrum je obdoba naší IQ Landie, ale mnohem menší. Kluci si zde mohli projít všechny expozice a vyzkoušet si vědu a techniku v praxi.

 

Neděle 26. března 2023

posilovna.pngNeděle začala pozdním vstáváním. Načerpat síly pro další pracovní týden bylo prostě zapotřebí. Každý si dnes zvolil svůj vlastní program. Někteří vyrazili do posilovny, zmučit svá těla a vylepšit kondičku. Další šli za kulturním zážitkem do kina na film „John Wick: Kapitola 4“ v maďarském jazyce s anglickými titulky. Ostatní zašli do centra Budapešti na kulinářské delikatesy. Po 15. hodině byla potřeba vyzvednout večeři. Takže pozdní oběd je přesnější označení. Všichni se také dnes věnovali úklidu svých pokojů.

 

Pondělí 27. března 2023

ChatGPT.jpgDnes opět všichni nastoupili po víkendu do pracovního procesu. Nikomu se ráno nechtělo z postele do deštivého dne. Toto počasí vydrželo celý den a přidal se i velký vítr. Žáci ME3 zúročili pracovní dovednosti z minulého týdne a pracovali na kompletaci složitějších destiček skládajících se z mnoha komponentů. Byl kladen důraz na preciznost a práce s pinzetou byla téměř hodinářská. Žáci IT vytvářeli požadavky na ChatGPT a extrahování definovaných parametrů outputu. Nosné téma dneška, umělá inteligence, se nevyhýbá ani pracovních stáží žáků a to je jenom dobře.

Večer byl díky výpadku internetu věnován vzájemné komunikaci a hraní deskových her.

 

Úterý 28. března 2023

PQ-nev.pngPo včerejším deštivém a větrném počasí přišlo chladné, ale slunečné ráno. Jako každý den, i dnes odešli žáci do práce. Mechanici elektrotechnici pracovali na montováni komponentů na destičky s plošnými spoji. A smontovali jich celkem cca 80. Informační technici z důvodu nefungování internetu obdrželi náhradní práci, a to napsat anglicky několik řádků na téma, proč si vybrali ke studiu obor IT. V odpoledních hodinách žáci navštívili Velkou tržnici a některé další pamětihodnosti a krásy Budapešti.

Pracovní stáž se dostala do své poloviny. Pro žáky se tím nemění prakticky nic, pro doprovodné pedagogy ano. Z Teplic přijeli na druhou polovinu stáže ředitel školy Ing. Tomáš Holomek a koordinátor projektu Ing. Stanislav Jakoubek. Ti si od Ing. Šimůnkové a Mgr. Krištofové převzali všechny důležité dokumenty a informace, aby stáž mohla bez problémů pokračovat dál.

 

Středa 29. března 2023

budapest.jpgTak začal další pracovní den stáže v Budapešti. Žáci se úspěšně zhostili svých pracovních povinností. Ajťáci řešili následující problém: Pomocí AI chatbota ChatGPT hledali odpověď na otázku, jaké je nejbližší hlavní město sousedního státu nad milion obyvatel a vzdálenost k němu, když na vstupu zadáte nějaké hlavní město. Problém je, že chatbot odpovídá v celých větách a konkrétní číselné údaje je třeba z jeho odpovědí automaticky extrahovat. A to byl jejich hlavní úkol.

Mechanici elektrotechnici se opět věnovali kompletaci destiček s plošnými spoji. V práci si vedou tak dobře, že je jejich šéf vzal mimo oficiální program na vyhlídku, odkud měli Budapešť jako na dlani. Je jasné, že kdyby nebyli dočasní zaměstnavatelé s prací našich žáků spokojeni, kdyby byly problémy s komunikací, s chováním a s čímkoliv dalším, jistě by žádné neoficiální akce neproběhly. Jsme na naše žáky právem hrdí!

 

Čtvrtek 30. března 2023

Žádné velké překvapení se dnes nekonalo. Žáci se ráno odebrali plnit si své pracovní povinnosti.

stažený soubor.pngAjťáci se po krátkém ranním pracovním mítinku pustili do finiše projektu, který se týká implementace ChatGPT do programu KNIME a kladení dotazů pomocí nástroje JSON. V neposlední čadě byla potřeba extrahovat data z výstupů ChatGPT.

Mechanici elektrotechnici se v práci věnovali kompletaci součástek na elektronické destičky. Tentokráte šlo o nový projekt s požadovanými výstupními vlastnostmi kompletovaných celků.

Mimo obvyklého programu řešil koordinátor projektu Ing. Jakoubek nějaké organizačně provozní věci v agentuře. To, co stojí za zmínku, je informace, že studenti odborných škol z České republiky jsou ve firmách v Maďarsku vždy vítáni, protože jsou známí svými odbornými znalostmi a dovednostmi. Když agentura shání pracovní místa pro stážisty, z firmy se zeptají, odkud žáci jsou a dozvědí se, že z České republiky, odpověď zní: "Bereme". To je pro naše učitele a žáky opravdu dobrá vizitka.

Pátek 31. března 2023

pájení.jpgPoslední pracovní den tohoto týdne proběhl běžným způsobem. Po snídani se žáci odebrali na svá pracoviště. Ajťáci vyrazili do sídla své firmy Offisys Kft. Tam se svým šéfem probrali pracovní výsledky za uplynulý týden. Dále byli seznámeni s pracovními úkoly, které jsou pro ně nachystány na příští, již poslední, týden stáže. Mechanici elektrotechnici dnes ve firmě PowerQuatro Zrt. dokončovali všechny rozpracované projekty. Technicky to obnášelo pájení plošných spojů a dokončení celkem 200 SMD desek. I oni byli seznámeni s posledním projektem, který na ně čeká příští týden.

 

Sobota 1. dubna 2023

zoo budapest.pngStudenti oboru IT a ME se vydali v rámci víkendového kulturního programu na exkurzi do ZOO v Budapešti, kde si prohlédli různá zvířata a rostliny z celého světa. Byli nadšení z barevných papoušků, roztomilých opic, vznešených tygrů a slonů. Zajímavé bylo i pozorovat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí.
K velkým zážitkům patřilo mořské akvárium "Žraločí škola", kde se mohli podívat na různé druhy žraloků a dalších mořských tvorů. Viděli, jak se žraloci pohybují, jak se krmí. Naučili se také spoustu zajímavostí o jejich životě, anatomii a ohrožení.
Studenti si návštěvu ZOO moc užili a získali nové poznatky a zkušenosti. Byla to pro ně nejen zábava, ale i vzdělání.

Poznámka: Tento příspěvek byl vygenerován AI a jen lehce upraven, aby zcela odpovídal pravdě.

 

Neděle 2. dubna 2023

istockphoto-1255696361-612x612.jpgNeděle byla vítaným volným odpočinkovým dnem. Žáci ji trávili každý podle svého uvážení. Někdo prostě jen tak odpočinkem. Někdo vyrazil na procházku Budapešti, protože až do pozdního odpoledne bylo hezké počasí. A někdo vyrazil za gastronomií. Podstatné je, že si všichni neděli užili a načerpali síly před dalším pracovním týdnem.

 

Pondělí 3. dubna 2023

=notebook.jpgZačal poslední pracovní týden stáže našich žáků v Budapešti. Začátek pracovního týdne proběhl obvyklým způsobem. To znamená, že v obou firmách proběhly pro naše žáky ranní pracovní porady, na kterých se dozvěděli, jaké je čekají na tento týden pracovní úkoly a povinnosti. A poté se již dali do práce. Žáci IT již téměř zaběhlým způsobem pracovali s programem KNIME a žáci ME začali pracovat na posledním projektu kompletace SMD desek.

Po práci si žáci užili zasloužené volno, které trávili dle vlastního uvážení.

 

Úterý 4. dubna 2023

Úterý ráno začalo jako každý všední den, tj. snídaní a odchodem na pracoviště. Součástí povinností pedagogického doprovodu jsou i monitorovací SMD deska.pngnávštěvy ve firmách, kde žáci pracuji. Dnešní dopoledne tedy spolu se žáky oboru ME vyrazili do firmy PowerQuattro Zrt. i Ing. Hololomek a Ing. Jakoubek. Po skoro hodinové cestě metrem, autobusem a pěšky všichni dorazili do firmy. Žáci se hned pustili do práce na kompletaci SMD desek, které jsou součástí větších výrobních celků zabezpečovacích zařízení, například pro dráhy. Nadřízený našich žáků, pan David, ukázal doprovodným pedagogům provoz. Co je podstatné - nešetřil chválou nad pracovními dovednostmi našich žáků. A to je jenom dobře. Tato pracovní stáž je historicky první pro naše žáky z oboru ME. A že jsou chváleni znamená, že jsou pro praxi připravováni na naší škole dobře. A také to znamená, že se otevírají dveře pro umístění žáků do zahraničních firem i v příštích letech. 

Žáci oboru IT se v práci věnovali programu KNIME. Tentokráte se úspěšně zhostili úlohy, jak extrahovat užitečná a strukturovaná data z faktur. Získali tak zkušenosti a povědomí o univerzálnosti programu KNIME. Umožňuje získávat informace z textu bez ohledu, jaký ten text na počátku je - jestli jde například o fakturu nebo o odpovědi textového chatbota na zadané otázky.

 

Středa 5. dubna 2023

Středeční ráno se odehrálo v zaběhnutém rytmu. Žáci po snídani vyrazili na svá pracoviště. Žáci oboru ME zkušeně osazovali SMD desky elektronickými součástkami dle předložených schémat. Je dobře zmínit, že některé součástky je před vložením desky upravit, zejména délku kontaktů. I tuto práci zvládali naši žáci velmi dobře a velmi rychle.

csv.pngŽáci IT po každodenní ranní poradě zasedli k notebookům, aby splnili úkoly pro dnešní den. Dnešní úkoly souvisely s extrahováním dat o nákupu zboží z faktury ve formátu csv a jejich převodem do programu MS Excel. Práce jim šla dobře, protože práci s daty a s Excelem je ve výuce věnována značná pozornost.

Po práci a po večeři byl volný program, který si každý trávil podle vlastního uvážení a vlastních potřeb.

 

Čtvrtek 6. dubna 2023

Dnešní den z byl z hlediska studentské stáže výjimečný. Stejně jako v České republice, je i v Maďarsku pátek před Velikonocemi volným dnem. Proto šli dneska studenti naposledy do práce.

Žáci oboru ME montovali ve firmě PowerQuattro Zrt. poslední SMD desky, aby po nich nezůstaly žádné nedodělky. Od rozdělané práce ne neutíká, takže mohou mít v tomto ohledu čisté svědomí.

palec.pngŽáci oboru IT po snídani vyrazili do sídla mateřské firmy Offysis Kft. Spolu s nimi vyrazili v rámci svých povinností na monitorovací návštěvu doprovodní pedagogové Ing. Holomek a Ing. Jakoubek. Všichni se sešli v zasedací místnosti spolu s jednatelem firmy panem Jánosem Javellákem, který byl zároveň po celou dobu stáže vedoucím našich ajťáků. Ti postupně seznámili pana Javelláka s výsledky své práce. Museli veřejně obhájit a vysvětlit svá řešení, vše pochopitelně v Angličtině. Potom následovala neformální část, kde se pan Javellák ptal žáků, co se jim nejvíc líbilo, cosi odnesli po odborné stránce a jak se jim pracovalo se systémem KNIME. Na závěr všem srdečně poděkoval za odvedenou práci. Velmi chválil odborné a pracovní dovednosti našich studentů, což opět dokazuje, že odborné vzdělávání na SŠ AGC a.s. probíhá na velmi dobré úrovni.

Od 16 hodin všechny čekala ještě jedna oficiální událost. V sídle agentury proběhl závěrečné společné setkání. Zde žáci zhodnotili své pracovní a jiné zkušenosti, své postřehy a zážitky. Prostě všechno, co jim tři týdny pobytu v Maďarsku daly. Po odchodu žáků ještě administrátor projektu Ing. Jakoubek řešil nějaké formální záležitosti, protože na pozadí projektu běží poměrně rozsáhlá administrativa.

A potom už jenom večeře a večer, který si každý tráví dle vlastního uvážení a přání. Například ještě poslední nákupy, protože pátek před Velikonocemi je v Maďarsku zavírací den.

 

Pátek 7. dubna 2023

lázně.pngPoslední celý den v Maďarsku začal ospalým ránem, čemuž napomohlo zamračené počasí. Plán na tento den byl jediný - dobře si ho užít a v šest hodin večer se sejít na večeři. Žáci i doprovodní učitelé si sami vybrali, jak tento den prožijí. Někdo volil vyloženě odpočinek, někdo ještě vyrazil po památkách, po gastronomii a nebo třeba do vyhlášených termálních lázní Szechenyi Fürdő. Při venkovní teplotě 7°C byla koupel ve vodě teplé 38°C příjemným zpestřením dne.

 

Sobota 8. dubna 2023

autobus.pngTak je to tady. Den odjezdu z Maďarska zpátky domů. Ráno byla obvyklá snídaně. Poté rychlé balení a úklid pokojů na hostelu. Po příjezdu autobusu nástup a odjezd. Cesta docela rychle utekla a tak oznamujeme, že v 18 hodin všichni vystoupili u školy v Teplicích a rozjeli se do svých domovů. Celý pobyt proběhl bez problémů a v tuto chvíli lze prohlásit třítýdenní pracovní stáž za úspěšně ukončenou. 

Viszlát Magyarország, visszajövünk!

 

Diseminace projektu

Nedílnou součástí každého projektu, projekty Erasmus+ nevyjímaje, je jejich diseminace. Tedy - šíření výsledků projektu na veřejnosti. V rámci diseminačních aktivit bylo provedeno:

Informační nástěnka na chodbě školy

V prvním patře hlavní budovy A naší školy je vystavena informační nástěnka. Na ní se kolemjdoucí dozvědí základní informace o projektu a uvidí několik fotografií. Na nástěnce je rovněž umístěn QR kód s odkazem na webovou stránku školy, kde se o projektu lez dočíst podrobné informace, které se na nástěnku z logických důvodů nevešly. Rovněž obsahuje nezbytná loga a poděkování EU fondu za finanční umožněné této aktivity.

Žít Teplice

Další diseminační aktivitou je článek ve webové i tištěné verzi měsíčníku Žít Teplice. Ten vychází pravidelně v nákladu 30 000 kusů. Článek se v obou verzích (tištěné i webové) nachází na straně 15. Odkaz na webovou verzi: http://www.zitteplice.cz/wp-content/uploads/2023/04/ZitTeplice_2023_04_webdata.pdf