Starší zprávy
12. 4. 2024

Škola > Školní knihovna > Stalo se... > Epilog

Epilog

Knihovna.pngDruhá část školního roku 2017/2018 přinesla znovuotevření školní knihovny pro naše žáky. Bylo zakoupeno mnoho zajímavých titulů v rámci povinné četby. V knihovně našli své místo někteří žáci a stali se tak pravidelnými návštěvníky, kteří si půjčují i knihy, jež nepatří do povinné četby.

Mezi nejčastější návštěvníky patřili podle očekávání žáci ze čtvrtých ročníků, kteří si vypůjčili mnoho knížek ke svému zdolání maturitní zkoušky z českého jazyka a literatury. Statistika hovoří jasně. Od 1. března do 1. června bylo vypůjčeno celkem 73 knih. A to je velký úspěch!

Hlavní prázdniny se blíží a knihy se postupně vrací na své místo do regálů. Věříme, že i v příštím školním roce bude naše knihovna nápomocna nejen při maturitních zkouškách, ale také třeba pobaví a udělá našim žákům radost. Ještě jednou děkujeme žákům a také vedení naší školy za podporu ve čtenářské gramotnosti. V září se budeme těšit na vaši návštěvu.

Za kolektiv češtinářů Mgr. Martin Prislupský