Škola > Školní knihovna > Stalo se... > Návštěvnost knihovny

Návštěvnost knihovny

kniha.jpgVe druhém pololetí školního roku 2018/2019 se dveře knihovny pravidelně otevíraly. V zimních měsících byli tradičně nejpočetnějšími návštěvníky žáci 4. ročníků, kteří finišovali četbu k maturitním zkouškám.

Na jaře naši knihovničku navštěvují žáci převážně ze 3. ročníků, ale najdou se i ti "služebně mladší", kteří poctivě čtou a nechtějí si nechávat četbu až na poslední chvíli. A tak nepřekvapí, že nejvíce půjčovanými knihami byly Romeo a Julie, Lakomec, Máj, a nebo Kytice.

Starší žáci opět sahali po válečné literatuře v podobě Deníku Anny Frankové, tradičního Bohouška Hrabala a jeho Ostře sledované vlaky, ale nezapomnělo se ani na partu kluků z Rychnova nad Kněžnou, Bylo nás pět od Karla Poláčka. Tradičně láká žáky Bílý tesák od Londona, Stařec a moře od Hemingwaye a Fitzgeraldův Velký Gatsby.

Jsem velmi rád, že škola poskytla finanční prostředky a mohl jsem tak přikoupit další kusy knih a žáci nemusí dlouho čekat na konkrétní titul. Dnes se již můžeme pochlubit, že naše malá knihovnička má 95% literárních děl potřebných ke složení maturitní zkoušky.

Školní knihovník Mgr. Martin Prislupský